nszz_2_18

Ostatnio Dodane

 • KOMUNIKAT 222 2024-04-27 20:30:02

      Spotkanie delegacji KS PAN z Panem Maciejem Gdulą, Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i...

 • KOMUNIKAT 221 2024-03-27 09:31:23

    Pismo KS PAN do Pana Dariusza Wieczorka, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  w sprawie...

 • KOMUNIKAT 220 2024-03-07 21:15:28

    Pismo KMZ PAN i PAU w Krakowie do Rady KS PAN w sprawie konieczności zwiększenia finansowania...

 • KOMUNIKAT 219 2023-12-19 16:40:35

     Apele, Stanowiska i Uchwały XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”     Apel nr 2 w sprawie...

 • KOMUNIKAT 218 2023-08-27 11:11:26

    Projekt rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 01.08.2023 r. w sprawie  minimalnego wynagrodzenia za pracę  oraz wysokości...

Koleżanki i Koledzy,

 

Wyjątkowo piękne lato tego roku mamy już za sobą, mam nadzieję, że dla wszystkich było udane. Teraz czas już powrócić do naszych codziennych związkowych spraw.

 

Proszę uprzejmie o zapoznanie się z ostatnimi komunikatami na naszej stronie internetowej. Sądzę, że mamy pewne, niewielkie resztą, ale zawsze, powody do satysfakcji w sprawie ostatniego wzrostu wynagrodzeń, nadal jednak skromnych, w placówkach pomocniczych PAN. Co do wzrostu płac w instytutach PAN, to z tym problemem będziemy musieli się zmierzyć na najbliższych posiedzeniach sejmowych komisji poświęconych przyszłorocznemu budżetowi nauki. Dziękuję za przesyłane uwagi w tym temacie, nadal jednak proszę o pilne nadsyłanie dalszych uwag i ich uzupełnień w tym względzie.

 

Informuję, że zakupiliśmy prenumeratę elektroniczną Tygodnika Solidarność i Forum Akademickiego. Osoby zainteresowane bezpośrednim dostępem do tych czasopism, szczególnie do informacji o dzialaniach naszego Związku (*), proszę o kontakt z naszym Skarbnikiem Ulą Korzeniak (pod adresem: u.korzeniak@botany.pl).

 

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu RP. Przypominam w tym aspekcie, że nie ma w naszym Związku żadnych odgórnie narzucanych ograniczeń dotyczących naszych autonomicznych i osobistych wyborów w tym głosowaniu. Tym niemniej wszyscy powinniśmy być wystarczająco dobrze poinformowani, szczególnie o tym, jakie jest stanowisko Związku w najważniejszych dla nas, bieżących sprawach. Stąd między innymi ostatni apel Przewodniczącego Związku, kol. Piotra Dudy, w sprawie sytuacji na Śląsku, wraz z prośbą o poparcie postulatów naszych górników, ich rodzin, ich bliskich sąsiadów i w końcu nas samych też (*).

 

Apeluję do wszystkich o rozważne i przemyślane wybory w najbliższym głosowaniu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Wojciech Nasalski

Przewodniczący KS NSZZ Solidarność PAN

 

(*)  Wiecej informacji o bieżących działaniach naszego Związku na stronach Tygodnika Solidarność.