nszz_2_18

Ostatnio Dodane

 • KOMUNIKAT 216 2023-05-20 11:24:56

      Zakończenie obrad VII Walnego Zebrania Delegatów  Krajowej Sekcji NSZZ Solidarność Polskiej...

 • KOMUNIKAT 215 2023-04-27 19:39:42

      Spotkanie z Panem Profesorem Włodzimierzem Bernackim, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji i...

 • KOMUNIKAT 214 2023-04-19 19:16:16

    Walne Zebranie Delegatów  Krajowej Sekcji NSZZ Solidarność Polskiej Akademii Nauk na kadencję...

 • KOMUNIKAT 213 2023-04-19 18:40:15

    Pismo do Pana Profesora Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki Postulaty Krajowej Sekcji...

 • KOMUNIKAT 212 2023-04-08 08:12:48

      Radosnych, Zdrowych Świąt Wielkanocnych  w gronie najbliższych i przyjaciół pełnych wiary, spokoju,...

Koleżanki i Koledzy,

 

Wyjątkowo piękne lato tego roku mamy już za sobą, mam nadzieję, że dla wszystkich było udane. Teraz czas już powrócić do naszych codziennych związkowych spraw.

 

Proszę uprzejmie o zapoznanie się z ostatnimi komunikatami na naszej stronie internetowej. Sądzę, że mamy pewne, niewielkie resztą, ale zawsze, powody do satysfakcji w sprawie ostatniego wzrostu wynagrodzeń, nadal jednak skromnych, w placówkach pomocniczych PAN. Co do wzrostu płac w instytutach PAN, to z tym problemem będziemy musieli się zmierzyć na najbliższych posiedzeniach sejmowych komisji poświęconych przyszłorocznemu budżetowi nauki. Dziękuję za przesyłane uwagi w tym temacie, nadal jednak proszę o pilne nadsyłanie dalszych uwag i ich uzupełnień w tym względzie.

 

Informuję, że zakupiliśmy prenumeratę elektroniczną Tygodnika Solidarność i Forum Akademickiego. Osoby zainteresowane bezpośrednim dostępem do tych czasopism, szczególnie do informacji o dzialaniach naszego Związku (*), proszę o kontakt z naszym Skarbnikiem Ulą Korzeniak (pod adresem: u.korzeniak@botany.pl).

 

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu RP. Przypominam w tym aspekcie, że nie ma w naszym Związku żadnych odgórnie narzucanych ograniczeń dotyczących naszych autonomicznych i osobistych wyborów w tym głosowaniu. Tym niemniej wszyscy powinniśmy być wystarczająco dobrze poinformowani, szczególnie o tym, jakie jest stanowisko Związku w najważniejszych dla nas, bieżących sprawach. Stąd między innymi ostatni apel Przewodniczącego Związku, kol. Piotra Dudy, w sprawie sytuacji na Śląsku, wraz z prośbą o poparcie postulatów naszych górników, ich rodzin, ich bliskich sąsiadów i w końcu nas samych też (*).

 

Apeluję do wszystkich o rozważne i przemyślane wybory w najbliższym głosowaniu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Wojciech Nasalski

Przewodniczący KS NSZZ Solidarność PAN

 

(*)  Wiecej informacji o bieżących działaniach naszego Związku na stronach Tygodnika Solidarność.